Skip to content Skip to footer

Jak utrzymać czystość w pomieszczeniach hotelowych?

Czystość w hotelu, jego pokojach, apartamentach i innych pomieszczeniach to jedno z ważniejszych kryteriów jego wyboru na czas wakacyjnego wypoczynku. Goście hotelowi przyjeżdżając na miejsce, w pierwszej kolejności oceniają poziom utrzymania czystości, warunki sanitarne i ogólną kondycję infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej.

Przemysłowe środki czystości dla bazy turystycznej

Dla zapewnienia najwyższego standardu utrzymania czystości w hotelu potrzebna jest sprawna i efektywna ekipa sprzątająca, korzystająca z profesjonalnych środków czystości. Nie warto oszczędzać i korzystać z chemii dostępnej w sprzedaży detalicznej. Często są mniej skuteczne i gorzej usuwają zanieczyszczenia.

Zwykłe detergenty i środki czyszczące, nie posiadają odpowiednich stężeń substancji w nich zawartych. W sprzedaży są dostępne w małych opakowaniach, co z ekonomicznego punktu widzenia jest nieopłacalne. Ich mała wydajność utrudni efektywne i sprawne sprzątanie rozległych powierzchni hotelowych.

Dlaczego warto używać profesjonalnych środków?

Profesjonalne środki czystości dla hoteli występują w formie gotowej do bezpośredniego użycia lub w postaci koncentratu. Ta druga forma, choć bardziej opłacalna dla kupującego, wymaga dodatkowego czasu na przygotowanie i użycie odpowiednich dozowników.

Środki czystości, które można użyć bezpośrednio, są także bardziej bezpieczne dla osób sprzątających. Nie wymagają przelewania, rozcieńczania czy mieszania.

Jak dobrać profesjonalne środki czystości dla hoteli do rodzaju prac?

Wśród dostępnych na rynku środków do dezynfekcji i chemii przemysłowej istnieje podział pod względem rodzaju czyszczonej powierzchni, natężenia zabrudzeń czy używanych w czasie sprzątania urządzeń lub akcesoriów.

Ważnym jest także określenie, w jaki sposób profesjonalne środki czystości dla hoteli, będą nanoszone na sprzątane miejsca lub czyszczone urządzenia. Inny preparat będzie odpowiedni do użycia z mopem a inny ze ściereczką lub spryskiwaczem. Warto też zwrócić uwagę na zapach detergentów i wybierać raczej te o łagodnym i niedrażniącym zapachu.