Skip to content Skip to footer

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Styl loftowy nazywany bardzo często industrialnym zyskuje coraz większą popularność w ostatnich latach. Charakteryzuje się on przede wszystkim prostotą i surowością. Na ścianach dominuje przeważnie cegła lub beton, a także tynk. Dominującymi kolorami jest szarość i czerń, które bardzo często zestawione są z drewnem.

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Aby mieszkanie miało surowy i minimalistyczny styl powinno być ono przede wszystkim wysokie. Muszą być odpowiednio dobrane kolory oraz materiały, które ze sobą współgrają i są spójne. Na ścianie można położyć cegłę w połączeniu z betonem. Meble najlepiej, aby były drewniane z metalowymi elementami.

Warto także zrobić jedno duże pomieszczenie, które będzie stanowić salon, kuchnię, sypialnię i gabinet lub inne pomieszczenie. Aby przedzielić te przestrzenie, świetnym pomysłem będą ścianki szklane loftowe, które nie tylko podkreślą ten styl, ale będą również niezwykle designerskie. Ścianki szklane loftowe mogą stanowić ściankę działową, być półotwarte lub z drzwiami przesuwanymi i otwieranymi.

Jakie dodatki sprawdzą się w stylu loftowym?

Pomieszczenia urządzone w stylu industrialnym charakteryzują się minimalizmem. Dominuje zasada im mniej tym lepiej. Przestrzeń nie może być zagracona, a elementy powinny ze sobą ściśle współgrać. W stylu loftowym najczęściej dominują odcienie szarości, czerń i drewniane kolory. Aby podkreślić dane pomieszczenie umieszcza się w nim na przykład zieloną sofę, która stanowi centralny punkt.

W stylu tym doskonale sprawdzają się loftowe lampy i plakaty na ścianach. Lampy najczęściej mają charakter surowy. Chętnie wybierane są lampy na kablu, który nie jest ukrywany i bez klosza, czyli sama żarówka. Pięknie z kolorami loftowymi wyglądają świeże kwiaty, oczywiście w ilości co najwyżej trzech sztuk.

Gdzie szukać inspiracji, aby zaprojektować mieszkanie w stylu loftowym?

Dobrze zaprojektowane mieszkanie to gwarancja wygody, komfortu i funkcjonalności. Dlatego, aby dobrze urządzić dom, należy podejść do tematu poważnie. Można skorzystać z porady dekoratora wnętrz lub zapoznać się z katalogami związanymi z tematyką wystroju wnętrz.

Aby całość była spójna i dobrze wykończona warto wybrać dobrą ekipę remontową, która wykończy ściany, zrobi szklane ścianki loftowe czy położy na podłodze kafelki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.