Skip to content Skip to footer

Jak dbać o plastikowe meble ogrodowe?

Każdy kto posiada ogród lub taras traktuje to miejsce jako strefę relaksu i odpoczynku. Aby jednak było to możliwe, ogród musi być właściwie urządzony. Najczęściej do tego celu wybiera się meble plastikowe. Pamiętaj jednak należy o tym, aby właściwie o nie dbać.

Czyszczenie mebli plastikowych

Meble, takie jak plastikowe krzesła tarasowe, nie są wymagające pod kątem ich czyszczenia. Najczęściej do tego celu wystarczy po prostu ciepła woda i gąbka. Przydatny może być także środek czyszczący. Co ważne, wcale nie musi być to jakiś szczególny środek czyszczący. Krzesło ogrodowe plastikowe można umyć korzystając po prostu z myła, proszku do prania czy płynu do mycia naczyń. Samo czyszczenie jest także bardzo proste.

Krzesło plastikowe ogrodowe wystarczy przemyć gąbką nasączoną środkiem czyszczącym, a następnie dokładnie wytrzeć, aby nie pozostały na nim żadne zacieki. Czyszcząc krzesła tarasowe z plastiku pamiętać jednak należy, aby nie używać zbyt szorstkiej gąbki. Może to spowodować pojawienie się rys na meblach. Gąbka powinna być miękka. Alternatywą może być ściereczka z mikrofibry.

Ochrona mebli z plastiku

Samo czyszczenie mebli plastikowych to jednak nie wszystko. Każde krzesło ogrodowe plastikowe wymaga także tego, aby odpowiednio o nie dbać. Choć plastik jest materiałem wytrzymałym i odpornym to pamiętać należy, że mimo to i tak należy o meble z tego materiału właściwie zadbać. Przede wszystkim krzesło plastikowe ogrodowe i inne meble z plastiku nie mogą być zbyt długo wystawiane na promienie słoneczne. Jeśli zatem nie korzysta się w danym momencie z ogrodu lub tarasu to warto jest meble schować. Jest to ważne zwłaszcza, jeśli meble są kolorowe a nie białe. W takim przypadku kolor może po prostu blaknąć. Od czasu do czasu warto jest także sprawdzać czy na meblach nie pojawiają się jakieś pęknięcia. Im szybciej taką sytuację się zauważy, tym łatwiejsza będzie naprawa mebli.

Bieżąca konserwacja

Meble z plastiku konserwowane powinny być na bieżąco. Podczas przyjęcia czy grilla na mebel zawsze może wylać się jakiś płyn lub może być pobrudzony w inny sposób. Ważne jest, aby takie zabrudzenie usuwać od razu. W innym wypadku na meblach mogą po prostu zostawać trwałe ślady. Dobrym rozwiązaniem może być także nawoskowanie mebli plastikowych. W takim przypadku będą one odporniejsze na zabrudzenia i inne czynniki negatywne.