Skip to content Skip to footer

Domy z drewna – klasyczne i niebanalne projekty

Drewniane domy mają niesamowity urok, a do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowy mikroklimat, który ma na nasze zdrowie oraz samopoczucie dobroczynny wpływ. Nic dziwnego, że wiele osób podejmuje decyzje o tego rodzaju inwestycji, tym bardziej że projekty domów drewnianych są często tymi wymarzonymi.

Domy z drewna – zdrowe, solidne i ekologiczne

Drewniane domy powstają z jednego z najbardziej naturalnych surowców, który ludzie od wieku wykorzystują do różnorodnych celów. Drewno podlega specjalnej obróbce, dzięki czemu jest ono bardzo wytrzymałe na różnorodne czynniki, a ponadto zapewnia świetną termoregulację. Jest to więc rozwiązanie w pełni ekologiczne.

Ponadto domy drewniane zapewniają przebywającym w nich osobom bardzo korzystne warunki dla zdrowia, co zdecydowanie docenią między innymi alergicy. Projektowanie domów z drewna może także obejmować bardzo wiele osobistych potrzeb i preferencji, dzięki czemu każdy tego rodzaju dom będzie wpisywał się idealnie w każde oczekiwania.

Funkcjonalne domy z drewna o różnym metrażach

W procesie projektowania domów z drewna ważne są wszystkie sugestie, jakie wnosi inwestor. Może to być całkiem prosty projekt, który obejmuje przede wszystkim najbardziej popularne drewniane domy w stylu kanadyjskim lub norweskim, a także zupełnie nowe i niespotykane domy z drewna odznaczające się niezwykłym designem w różnych metrażach.

Projektowanie domów z drewna może więc obejmować takie zagadnienia jak dodatkowy garaż, piwnica, taras czy kształt dachu, np. dwuspadowy lub wielospadowy. Ponadto dom może być wykonany technologią szkieletową lub jako dom z bali – jedne i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Można także wykończyć je tradycyjnie tynkiem.

Domy z drewna sezonowe i całoroczne

Projektowanie domów z drewna to interesujące oferty, na które składają się zarówno drewniane domy sezonowe, jak i całoroczne. Dom z drewna to przede wszystkim najlepsze rozwiązanie w sytuacjach, gdy chcemy zagospodarować działkę rekreacyjną, z którą wiążemy swój sezonowy wypoczynek.

Nowoczesne technologie pozwalają także zaprojektować oraz wybudować dom z drewna całoroczny. Zapewnia on komfortowe warunki do mieszkania nawet w czasie zimy – jest to przede wszystkim opcja dla osób, które poszukują niebanalnych i wyjątkowych rozwiązań.