Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na płyty meblowe na wymiar?

Warto mieć świadomość, że płyty meblowe na wymiar są z roku na rok coraz częściej wykorzystywanym produktem w branży stolarskiej. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych materiałów, który służy do produkcji mebli. Jakie możemy wyróżnić rodzaje płyt meblowych?

Płyty melaminowane

Należy wiedzieć, że melaminowane Płyty meblowe na wymiar w Poznaniu należą obecnie do najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży meblarskiej. Koniecznie trzeba podkreślić, że wpływa na ogromną popularność ma przede wszystkim różnorodność papieru dekoracyjnego, który przeznaczony jest do oklejania płyt.

Ponadto warto wspomnieć, że płyty melaminowane charakteryzują się niezwykłą odpornością chemiczną i termiczną. Nie można zapomnieć, że produkt jest łatwy w obróbce. Melaminowane płyty meblowe na wymiar w Poznaniu przeznaczone są przede wszystkim do produkcji frontów, a także korpusów drzwi oraz mebli przesuwnych.

Płyty wiórowe i paździerzowe

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że płyty wiórowe cieszą się prawie takim samym zainteresowaniem co melaminowane. Można je jednak wykorzystać tylko i wyłącznie w suchych miejscach. Należy koniecznie podkreślić, że w kontakcie z wodą w bardzo szybkim czasie pęcznieją i nasiąkają. Doskonale zdadzą egzamin zarówno do produkcji opakowań, jak i blatów.

Z kolei płyty paździerzowe są materiałem, który niestety coraz rzadziej jest wykorzystywany w branży meblarskiej. Przyczyną takiej sytuacji jest fakt, iż w sklejkach, które są stosowane do ich produkcji występują toksyny. Do wad produktu należy także zaliczyć bardzo wysoką nasiąkliwość. Warto zaznaczyć, że z płyt paździerzowych wykonywane są komody, blaty, szafy czy stoliki.

Płyty pilśniowe

Płyty pilśniowe wyróżniają się na rynku licznymi zaletami dzięki czemu mogą być bez problemu wykorzystywane w branży meblarskiej. Do najczęściej wymienianych atutów płyt pilśniowych należy zaliczyć ekologiczność. Ponadto płyty mogą z powodzeniem służyć jako materiał okładzinowy, konstrukcyjny czy dekoracyjny.

Koniecznie należy zaznaczyć, że surowiec, który służy do ich wykonania powoduje, że docinanie płyty meblowej jest nie tylko i wyłącznie wygodne, ale również łatwe. Nie można zapomnieć wspomnieć, że płyty pilśniowe charakteryzują się bardzo dużą gęstością włókien. Płyty wykorzystuje się zarówno do produkcji mebli, znajdują one również zastosowanie przy różnego rodzaju wykończeniu wnętrz. Na jego bazie ponadto produkowane są listwy wykończeniowe, panele podłogowe czy kasetony.