Skip to content Skip to footer

Czym charakteryzują się najlepsze lokale do wynajęcia w Katowicach?

Lokal użytkowy do wynajęcia w Katowicach najprościej rzecz mówiąc to lokale wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. Mowa tutaj przede wszystkim o działalności handlowej i usługowej. Do lokali użytkowych zaliczamy biura firmowe, gabinety kosmetyczne/lekarskie, czy też lokale produkcyjne.

Wynajem lokali – czy to się opłaca?

Użytkowe lokale do wynajęcia w Katowicach mogą pochwalić się dość wysoką rentownością najmu. Pamiętać należy o tym, że to właśnie lokale użytkowe umożliwiają osiągnięcie wyższej stopy zwrotu z zainwestowanych pieniędzy, niż pozostałe nieruchomości inwestycyjne. Przy mieszkaniach na wynajem rentowność najmu waha się w granicy od 3% do 5%. W przypadku wynajęcia lokalu usługowego można liczyć na rentowność na poziomie od 7% do nawet 10%.

Inwestując w lokale użytkowe najlepiej skupić się na lokalach o dość uniwersalnym przeznaczeniu. Najemcy najczęściej poszukują lokali o powierzchni 50-100 m kw.

Zakup lokalu użytkowego – na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać najlepsze Lokale do wynajęcia w Katowicach należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów. Jak łatwo się domyślić ogromną rolę odgrywa lokalizacja, dlatego też warto postawić na lokale bliżej centrum miasta, które mogą pochwalić się zatłoczonymi ulicami. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywa także sąsiedztwo lokalu. Lokal powinien być dobrze widoczny, dzięki czemu klienci bez problemu do niego trafią.

Kolejnym punktem na który należy zwrócić uwagę jest przeznaczenie danego lokalu użytkowego. Ogromne hale produkcyjne jak łatwo się domyślić nie są łakomym kąskiem dla drobnych przedsiębiorców. Tego typu lokale przyciągają uwagę głównie inwestorów z branży produkcji i przemysłu. Duże hale produkcyjne na obrzeżach miasta bardzo często wykorzystywane są jako sieciowe sklepy, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Godne uwagi są także lokale do wynajęcia w Katowicach na osiedlach rodzinnych. Mieszkańcom potrzebny będzie nie tylko sklep, ale również apteka, fryzjer, czy kosmetyczka.