Skip to content Skip to footer

Co sprawdzić przed zakupem piekarnika elektrycznego?

Piekarnik elektryczny retro wydaje się być świetną propozycją dla tych, którzy cenią sobie połączenie wysokiej wydajności oraz funkcjonalności. Nowoczesne sprzęty wyróżniają się doskonałymi parametrami użytkowymi, a więc sprawdzą się w niemal każdej kuchni. Wielkim plusem jest ich uniwersalność – spełnią oczekiwania zarówno tych, którzy pichcą często, jak i tych, którzy robią to sporadycznie.

Klasa energetyczna

Wybierając piekarnik elektryczny retro warto jest sprawdzić jego klasę energetyczną. Wiadomym jest, że im niższe zużycie energii, tym lepiej. Sprzęty, które pobierają dużą ilość prądu są zwykle tańsze, jednak nie sprawdzają się na co dzień. Jest to raczej rozwiązanie dla tych, którzy korzystają z piekarnika kilkanaście razy w roku i nie boją się wysokich rachunków.

Najrozsądniej jest postawić na piekarnik elektryczny retro oznaczony literką A. Jest to potwierdzenie energooszczędnego działania. Zazwyczaj takie sprzęty dostępne są w nieco wyższej cenie, jednak warto jest pamiętać, że niosą one za sobą długofalowe korzyści.

Funkcja termoobiegu

Współczesne piekarniki elektryczne retro nie tylko wyglądają świetnie, ale również znacząco ułatwiają przygotowywanie potraw. Warto jest zdecydować się na urządzenie z funkcją termoobiegu. Dzięki niej możliwe jest pieczenie na kilku poziomach jednocześnie. Przekłada się to na znaczną oszczędność czasu. Jest to również rozwiązanie niezwykle wygodne i bezproblemowe.

Nie trzeba obawiać się, że zapachy będą przenikać między daniami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym samym czasie piec ciasto oraz kaczkę z jabłkami. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Wygodne sterowanie

Godne zainteresowania są piekarniki elektryczne, które zostały wyposażone w dotykowy panel sterowania. Dzięki niemu możliwe jest precyzyjne ustalenia parametrów pracy. Z pewnością zadowoli to tych, którzy zwracają uwagę nawet na najmniejsze detale. Nie ma konieczności ustawiania temperatury pieczenia „na oko”, co stanowi sporą zaletę.

Komfortowa obsługa to podstawa, szczególnie dla tych, którzy korzystają z urządzenia często. Istotne jest także to, aby wybrany sprzęt posiadał ergonomiczną konstrukcję, która chroni przed poparzeniem się oraz blokuje dostęp dzieciom.

Piekarnik elektryczny retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.