Skip to content Skip to footer

3 najlepsze materiały na narzuty na łóżko

W zależności od tego, z jakiego materiału zostanie wykonana narzuta na łóżko, zupełnie inaczej będzie się ona sprawdzać w życiu codziennym. Maksymalny komfort snu i wypoczynku można sobie zapewnić wyłącznie poprzez zastosowanie najlepszych, wysokogatunkowych tkanin. A co to takiego będzie?

Narzuty bawełniane

Nie bez powodu są narzutami najpopularniejszymi. Bawełna od lat uchodzi za jeden z przyjemniejszych i bardziej komfortowych materiałów, znakomicie odnajdując się właśnie w pomieszczeniach sypialnianych. Bawełniane narzuty na łóżko cechują się wyraźną gładkością. Są niesamowicie przyjemne w dotyku.

Naturalne właściwości bawełny decydują także o jej wysokim poziomie użytkowości. Jest to materiał antyalergiczny, bezpieczny dla każdego typu skóry. Z tego względu bawełniane narzutki często zdobią dziecięce łóżeczka.

Narzuty wełniane

Latem raczej się nie sprawdza, bo okażą się zbyt grube i za ciepłe, ale już na zimę i późniejszą jesień nadadzą się idealnie. Wełniana narzuta na łóżko to idealny wyrób dla wszystkich zmarzluchów. Pod jej grubą i puchatą warstwą każdemu od razu zrobi się przyjemnie ciepło, co z kolei będzie sprzyjać odpoczynkowi.

Mimo wszystko trzeba to powiedzieć, że narzuta wykonana z wełny nie jest produktem uniwersalnym. Ma ona swoje wady. Czasami wręcz przesadnie ogrzewa ciało, a z tego względu raczej nikt nie będzie jej używać przez cały rok. Narzuty wykonane z prawdziwej wełny są też dosyć drogie. Ich ceny potrafią przekraczać nawet tysiąc złotych za jeden egzemplarz produktu.

Narzuty jedwabne

Pod względem estetyki to one absolutnie nie mają sobie równych. Jedwabne narzuty na łóżko są wręcz synonimem luksusu, dlatego efektywnie podwyższają wartość każdego wnętrza. Dzięki nim aranżacja automatycznie staje się o niebo piękniejsza. Sporym ich plusem jest również to, że mają na tyle neutralny wizerunek (zazwyczaj wykonuje się je z jednobarwnych włókien), iż pasują do różnych typów wnętrz – i tych nowoczesnych, i tych klasycznych.

Jedwab świetnie radzi sobie również z różnymi warunkami, ponieważ potrafi przepuszcza powietrze, ale jednocześnie nie chłonie wilgoci. Podobnie jak w przypadku wełny jego minusem jest cena. Czasem warto ją jednak zapłacić, aby dać sobie szansę na zakup naprawdę luksusowej narzuty.

Narzuty na łóżko znajdziesz w ofercie Vege Home.