Skip to content Skip to footer

Nowoczesne wiszące lampy do kuchni i sypialni

W ostatnim czasie lampy wiszące zyskują coraz większą popularność i są wybierane do salonu, sypialni, gabinetu, kuchni i łazienki. Producenci oferują szeroką gamę wzorów, kształtów i kolorów, które z łatwością można dopasować do każdego wnętrza.

Nowoczesne lampy wiszące w kuchni nad stołem lub wyspą

Wybór oświetlenia nad stół nie jest prosty. Przede wszystkim światło musi być odpowiednio dobrane do wielkości stołu, a lampa nie może przeszkadzać. W przypadku dużego stołu można wybrać trzy takie same modele, a do niewielkiego pojedynczy z jednym punktem świetlnym.

Coraz częściej w mieszkaniach znajduje się wyspa, którą trzeba także odpowiednio doświetlić. W tym wypadku także wiszące lampy są najlepszym rozwiązaniem, gdyż zapewniają dobrą ilość światła, są praktyczne i świetnie wyglądają.

Lampa wisząca do sypialni

W sypialni powinien panować przytulny klimat. Bardzo ważne jest, aby oprócz żyrandola dopasować także barwę światła. W tym pomieszczeniu idealna jest ciepła żarówka, która sprzyja zasypianiu i odpoczynkowi.

W sypialni świetnie wyglądać będzie lampa wisząca z abażurem. Można wybierać spośród wielu różnych kolorów i kształtów. Z łatwością dopasuje się styl oświetlenia do wnętrza i uzupełni aranżację. Dobrze jest także pomyśleć o lampce nocnej z tej samej serii, która z pewnością przyda się podczas czytania lub odpoczynku.

Jak wybrać lampę?

Nowoczesne lampy wiszące dostępne są w wielu wzorach. Wybór konkretnego modelu należy dopasować do charakteru wnętrza, jego wielkości i okoliczności, w jakich będzie używany. Lampy z kloszami zamkniętymi oświetlają znacznie mniejszą powierzchnię, a więc część pokoju może być ciemniejsza.

Zbyt długa może przeszkadzać domownikom, a tym samym także nie będzie w stanie oświetlić całej przestrzeni. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego materiału lampy do pomieszczenia, w którym się znajdzie. Do kuchni czy łazienki należy wybrać modele odporne na wilgoć, które można szybko wyczyścić. Nie wolno zapomnieć o barwie i mocy. Niektóre modele dostępne są z pilotem, którym można ściemniać lub rozświetlać światło.